kuchnia

Co najlepsze na zimowy chłód?

pexels-photo-1417945
Zima gwałtownie nas zaskoczyła – sam początek grudnia i połowa grudnia były jeszcze ciepłe, jednak teraz jest już bardzo zimno. Minusowa temperatura, niezależnie od której strony na nią patrzymy – jest dla naszego organizmu bardzo niebezpieczna.

Dlaczego zimno jest dla nas niebezpieczne?

Nasz organizm jest bardziej podatny na choroby gdy jest zimno, oraz też odczuwamy bardzo duży dyskomfort. Na sto procent zauważyliście, że dużo lepiej się po prostu przemieszcza gdy na zewnątrz jest ciepło – po prostu nasz organizm nie jest przyzwyczajony do zimna. Dlatego też powinniśmy jak najbardziej starać się uodpornić na zimowy chłód.

Co jest najlepsze na zimowy chłód? Ciepła herbata!

Na sto procent każdy z Was uwielbia gorącą herbatę. Jest to napój który możemy pić nawet w lato – gdy na zewnątrz jest ciepło. Jednak w zimę szczególnie odczujemy to, jak bardzo może nam pomóc taka ciepła herbata. Jest ona bardzo smaczna, przyjemnie się ją bardzo pije oraz co najważniejsze – ogrzewa nasz organizm. Jeżeli jest Wam zimno w mieszkaniu, pomimo tego że kaloryfer jest ustawiony na piątkę – to gorąca herbata będzie super wyborem.

A na zewnątrz? Ubrania!

W zimę powinniśmy jak najbardziej unikać poruszania się po dworze. Nie dość że jest zimno, to wszędzie są kałużę albo śnieg, więc możemy bardzo łatwo przemoknąć. Jeżeli jednak już musicie gdzieś się udać – to koniecznie musicie ubrać się bardzo ciepło. Szczerze mówiąc, to zawsze powinniście się ubierać jak najcieplej gdy jest zima – nawet te kilkanaście metrów do gorącego samochodu w cienkim ubraniu może być dla nas niebezpieczne – nasz organizm bardzo szybko może się wychłodzić, a poza tym możemy przemoknąć przez co przez resztę dnia będziemy czuli się niekomfortowo. Co jest najlepszym wyborem jeżeli chodzi o ciepłe ubrania? Zdecydowanie buty zimowe, ciepła kurtka, futrzana czapka oraz ciepły szalik żeby się nie przewiać, w zależności od tego jaką mamy kurtkę. Warto jest też wziąć grube nieprzemakalne spodnie.