kuchnia

Organizowanie kuchni i projektowanie kuchni

345483185_697584e967

Organizowanie kuchni

Pozbądź się rzeczy, których nie używasz. Podaruj je znajomemu lub krewnemu, sprzedaj je na portalach aukcyjnych lub przekaż je na cele charytatywne. Bądź szczery! Kiedy ostatni raz używałeś elektrycznego młynka do pieprzu czy chociażby termometru do mięsa? Czy naprawdę potrzebujemy dwóch? Jeśli się pozbędziesz zbędnych ci przedmiotów, będziesz mógł łatwiej znaleźć potrzebne ci urządzenia.

Często używane przedmioty należy przechowywać w łatwo dostępnych miejscach

Zwróć uwagę na to, co najczęściej używasz. Pomyśl gdzie będzie ich najlepsze miejsce. Rzadko używane przedmioty takie jak blachy do pieczenia czy brytfanny, umieść w tylnej części szafki, na lodówce, mogą być nawet przechowywane nawet poza kuchnia przykładowo w garaży, strychu, piwnicy. Upewnij się, że każdy element w twojej kuchni zajmuje swoje odpowiednie miejsce! Pamiętaj: To że jakieś urządzenie jest lub było drogie, to nie znaczy, że trzeba go trzymać na wierchu w kuchni.

Projektowanie kuchni

Kuchnia jest istotnym pokojem w całym domu. Posiłki i wspomnienia, które tam się odbywają, sprawiają, że kuchnia jest miejscem, praktycznym, a także zachęcającym.

1.Stwórz swój budżet

Przed tworzeniem projektu, należy rozważyć, ile pieniędzy trzeba wydać. Projektowanie i urządzanie kuchni może być bardzo kosztowne. Dowiedz się ile masz pieniędzy, czy trzeba kupić nowe urządzenia lub dokonać innych większych zakupów, a następnie ustal, jakie opcje są dostępne dla ciebie.

2.Określ styl kuchni

Pierwszą rzeczą do zdecydowania będzie styl. Będziemy chcieli, aby styl kuchni pasował do reszty twojego domu, inaczej kuchnia będzie wyglądać bardzo dziwnie. Wybierz coś, co lubisz, ale również coś, co ma sens i jest funkcjonalne.

Przykładowe style to styl: europejski, nowoczesny craftsman, mission, francuski. Możesz również wzorować się na innych stylach.

3.Wybierz kolory

Gdy masz już ustalony styl swojej kuchni, ustal kolorystykę, które pasuje do tego style i pozostałej części twojego domu oraz jest zgodne z twoimi osobistymi upodobaniami. Wszystko jest ważne, odpowiedni kolor szafki, ściany, zlewozmywaka jak i z jakiego materiału został wykonany blat.