Podróże

Hak holowniczy – przyda się prawie każdemu

hak-holowniczy-samochod
Hak holowniczy nie jest aż tak częstym elementem wyposażenia naszego samochodu. Zazwyczaj nie decydujemy się na zakup haka holowniczego, ponieważ nie potrzebujemy go w tym konkretnym momencie. Jednak sytuacje, przy których hak holowniczy bardzo by się przydał zdarzają się bardzo często. Na przykład gdy chcemy przetransportować materiały służące do remontu naszego mieszkania z jakiegoś sklepu budowlanego – zamiast skorzystać z wygodnej przyczepy, którą możemy zamontować do naszego samochodu musimy płacić za transport materiałów jakiejś firmie – co często jest bardzo drogie. Zazwyczaj koszt haka holowniczego oraz przyczepy przewyższy koszta jednej usługi transportowej jakiejś firmy – ale raczej nie kupujemy takich rzeczy raz w życiu, prawda? Na pewno mieliście też kiedyś sytuację, że mieliście ochotę pojeździć rowerem w jakimś ciekawym terenie, ale niestety mieszkacie w mieście, i nie macie gdzie takim rowerem pojechać. Pojedziecie rowerem za miasto – stracicie energie i nie będziecie mieli siły już jeździć. Przetransportujecie rower w pociągu? Strasznie niewygodne! A żeby takie rowery przetransportować wystarczy zwykły hak holowniczy oraz bagażnik rowerowy dedykowany do takiego haka. Czy hak holowniczy nam się zwróci?

Hak holowniczy to inwestycja, która na sto procent się zwróci

Podobnie jak instalacja gazowa, która sama w sobie jest droga, zwraca się po przejechaniu dużej ilości kilometrów na cenie paliwa, to tak hak holowniczy zwróci się nam oszczędnością czasu oraz pieniędzy na drogich usługach transportowych. Nie ma sensu kupowanie haka holowniczego, gdy nigdy nic nie transportujecie, lub już posiadacie bardzo duży samochód np. o nadwoziu kombi, lub jakiś minivan. Jednak gdy jeździcie zwykłym samochodem osobowym, na przykład o nadwoziu hatchback to wtedy zaczynają się problemy. Jeżeli wiecie, że często będziecie korzystać z haka holowniczego, to na sto procent okaże się on dobrą inwestycją.

Jaki hak holowniczy warto kupić?

Ja polecam te droższe, które posiadają mechanizmy odpowiadające za automatyczny demontaż, bez potrzeby narzędzi ani męczenia się. To jest najlepszy wybór, ponieważ oszczędzimy dużo czasu, i przy okazji nie natrafimy na ewentualne problemy z prawem. W niektórych miejscach haki holownicze są zabronione – dlatego warto mieć to na uwadze, gdy kupujemy taki hak.