Podróże

Tenis

Tenis jest cudownym sportem. Można spędzić nad nim wiele godzin dobrze się bawiąc. Aby zostać bardzo dobrym tenisistą trzeba spędzić wiele godziny na treningach. Na grę w tenisa trzeba wydać wiele pieniędzy. Trzeba kupić rakietę tenisową, odpowiednie obuwie i odpowiedni strój.

Sprawa ubioru i doboru rakiety.

Aby móc zacząć trenować tenisa trzeba wybrać odpowiedni strój i obuwie. Do kortów tenisowych jest stworzone specjalne obuwie. Obuwie te należy bardzo dobrze dobrać musi ono być wygodne. Jeśli mamy  w tym obuwiu spędzać po parę godzina  to nie może być ono za ciasne ale i też nie za luźne. Jeśli chodzi o strój to jest on osobno dla kobiet i dla mężczyzn. Dla kobiet składa się z podkoszulka i spódniczki. Dla mężczyzn składa się on z podkoszulka i krótki spodenek. Oczywiście są to ubrania przystosowane specjalnie do tenisa. I tak jak w przypadku butów nasz strój musi być wygodny. Wybierając rakietę bierzemy  pod uwagę czy dobrze leży w ręce, wytrzymałość na odbicia piłek i na jej poręczność.

Gra w tenisa a treningi.

Aby dobrze grać w tenisa trzeba dużo trenować. Podczas treningu można się nauczyć wielu ciekawych rzeczy na temat tenisa. W czasie pierwszego treningu trener wyjaśni nam ogólnie na czym polega gra w tenisa. Na następnych treningach dowiemy się jak trzeba trzymać dobrze rakietę tenisową, jak się ustawiać i jak odbijać piłkę. Jeśli trenujemy w jakimś klubie sportowym może nam się udać wystartować w jakimś turnieju tenisowym i osiągnąć nasz największy sukces życia.

Turnieje tenisowe.

Turnieje tenisowe mogą się odbywać pomiędzy klubami, amatorami grającymi w tenisa i pomiędzy sławnymi na całym świecie tenisistami i tenisistkami. Nagrodami w tych dwóch pierwszych mogą być różnego rodzaju medale, puchary lub dyplomy. Jeśli chodzi o najbardziej znane turnieje pomiędzy sławami tenisa nagrodami są też puchary i medale oraz czasami duża ilość gotówki.

Więc aby dobrze grać w tenisa i stać sławnym  na całym świecie trzeba bardzo długo i ciężko  ćwiczyć.