Prezenty

Markowa czekolada i jej cechy.

Od lat ludzie znają i uwielbiają wszelkie formy czekolad, począwszy od gorzkiej a skończywszy na normalnej mlecznej tabliczce czekolady bez wszelkich dodatków. Zapewne sam nie raz jadasz owy słodycz, i potrafisz wymienić znane firmy które potrafią wyprodukować doskonały smaczny produkt, często określany jako markowa czekolada. Skoro jest markowa to coś musi ją charakteryzować, ale co? No właśnie co, chciałabym opisać co wpływa na powstanie owej markowej czekolady i to zrobię.

Azacznę przedstawiać ją od faktu który zapewne każdy zauważył. I tym faktem jest reklama, w Internecie lub w telewizji a nawet gazetach możemy znaleźć mnóstwo rodzaju czekolad. Przedstawiając ją w różnych rodzajach mediach firmy odpowiadające za jej produkcje, robią jej sławę medialną. Lecz samo przedstawienie jej nie wystarcza, dlatego często stosuje się próbę oszukania umysłu. Mówiąc oszukania, nie chodzi mi o to że dana firma nas oszukuje ale próbuje nas nakłonić swoją barwną reklamą na zakup tego produktu. Czyli pierwszym czynnikiem odpowiadający za określenie czekolady jako ” markowa czekolada ” jest to reklama tworząca wirtualną sławę.

Kolejnym punktem jest sposób wykonania produktu. Często przy zakupie tańszego odpowiednika markowej czekolady, spotykałam się z brzydką formą jej zapakowania jak i również byłą beznadziejna w smaku. Można by określić że była wykonana na klasyczne „muto”. A markowa czekolada? Bez porównania do tej co widziałem. Dlatego osobiście polecam będąc w supermarketach lub w innych punktach sprzedaży słodkiej masy omawianej w całym poście, zakupywać tą markową czekoladę. Pomimo tego że będzie nie wiele droższa to bardziej opłaca się ją zakupić niż tańszą wersje. Bo jak wymieniłam wyżej ta tańsza wersja może w przypadku przygotowania ciasta zepsuć je, lub po prostu obrzydzi nam smak. Ale jeśli jednak wolimy tą tańszą opcje to polecam przed masowym zakupem przetestować je, gdyż może nam ona smakować lub nawet przeciwnie. Ale to już jest wyłącznie nasza kwestia smakowa. Życzę szalonego dnia oraz fantazjowania z czekoladą.