Prezenty

Prezenty na Wielkanoc – jak to jest u mnie

Upominki wręczanie z okazji Wielkanocy stały się w wielu rodzinach tradycją. Zawsze przy spotkaniu w rodzinnym gronie każdy wręcza sobie drobny i niezobowiązujący prezent, zazwyczaj jakąś herbatę, kawę lub coś co posiada praktyczne zastosowanie – ale podczas Wielkanocy jest zupełnie inaczej. Nadal każdy wręcza każdemu prezenty na Wielkanoc – ale prawie wszystkie są wykonane z czekolady! Rok temu były przeróżne czekoladowe zające, pisanki w postaci czekoladowych jajek (zwykłe malowane jajka też były – dzieci kochają malować pisanki, więc muszą być zawsze :-)) oraz olbrzymie tabliczki czekolady. W tym roku prawdopodobnie będzie podobnie – ja już nawet kupiłam kilka upominków. Jeżeli zaciekawił Was temat – to zapraszam do przeczytania całego artykułu.

Prezenty na Wielkanoc z czekolady – czy nie jest to przypadkiem niezdrowe?

Zdrowy styl życia jest aktualnie promowany wszędzie – ze względu na panujące choroby w postaci otyłości bądź też nadciśnienia serca, oraz inne przypadłości które w głównej mierze spowodowane są złym odżywaniem się. Jednak prawda jest taka, że to nie małe występki, takie jak zjedzenie kilku kostek czekolady dziennie powodują, że zaczniemy chorować i przytyjemy kilkadziesiąt kilo, ale to wszystkie czynniki na takie coś muszą się złożyć. Sama często jem czekoladki – zdarza mi się zjeść nawet kilka bombonierek w miesiącu, ale każdy mi mówi że jestem okazem zdrowia. Podobnie jest w przypadku mojej rodziny – na co dzień odżywiamy się zdrowo, nie pijemy słodkich napojów, jemy regularnie oraz prowadzimy aktywny tryb życia – ale gdy przychodzą Święta Wielkanocne, to wszyscy wręczamy sobie prezenty na Wielkanoc i delektujemy się nimi.

Czy czekolada to jedyna opcja?

Oczywiście że nie, pomysłów na upominki jest naprawdę bardzo dużo. Ale jak dla mnie to czekoladowe upominki plasują się na samym czele ze względu na to, że są wykonane z czekolady. Może się nimi delektować każdy, niezależnie od tego co lubi. Prezenty na Wielkanoc z czekolady są po prostu uniwersalne – możemy wręczyć figurkę zająca wykonaną z czekolady naszym rodzicom, i ucieszą się tak samo, jak nasze pociechy którym podarowaliśmy taką samą figurkę. Po prostu w przypadku takich prezentów bariera wiekowa po prostu nie istnieje – i to jest w nich najlepsze.