Uncategorized

Jak dbać o czystość w domu

kitchen-1224118
Dbanie o czystość we własnym domu jest bardzo ważne, szczególnie gdy zależy nam na tym by nasz dom ładnie się prezentował. Dom jest tak właściwie naszą wizytówką – każdy kto nas odwiedza widzi, jak dbamy o naszą własność i po tym bardzo często ocenia naszą osobę.

Dlaczego warto dbać o czystość w domu

Nie wliczając w to używania naszego mieszkania jako wizytówki – o dom musimy też dbać z powodów zdrowotnych. Niektórzy ludzie są np. uczuleni na kurz lub po prostu źle się czują gdy jest dużo kurzu dookoła nich.
Nie tylko ludzie z alergią na kurz źle się czują w pobliżu kurzu – o wiele przyjemniej się żyje w miejscu, które jest czyste i zadbane. Chyba nikt z nas by nie chciał jeść, lub spać w brudnym pomieszczeniu.

To jak dbać o dom by był czysty?

Nie jest to zbytnio ciężkie zadanie – wymaga jedynie poświęcenia czasu. Każdy kto chce wziąć sprawy w swoje ręce i wyczyścić swój dom musi zakupić odpowiednie rzeczy do tego przeznaczone, czyli dobry odkurzacz, specjalne środki czyszczące i różne gadżety z tym związane. Ostatnio w sklepie widziałam nawet specjalny mop, który posiadał wejście na butelke i klikajac na górze przycisk wydostawał się z niego płyn do czyszczenia podłóg. Niby takie coś brzmi banalnie – ale jest to naprawdę przydatne ułatwienie i o wiele fajniej sprząta się, gdy posiada się takie coś.
Jeśli chcemy pozbyć się kurzu – możemy kupić specjalne serwetki, które służą do ochrony przedmiotów przed kurzem. Bardzo często można takie znaleźć w domach starszych ludzi, postawione na różnych półkach lub przedmiotach z których rzadko się korzysta.

Jak często powinniśmy sprzątać?

Nie ma żadnego specjalnego czasu przeznacznego do wykonywania tej czynności – wystarczy jedynie uważać, by od razu zauważyć kiedy nasz dom powoli zacznie się zakurzać. Czasami nawet po jednym dniu cały kurz na nasze szafki wróci i będziemy musieli czyścić od nowa, a innym razem nasz dom będzie czysty nawet przez tydzień.